niedziela, 28 kwietnia 2013

Zmiany w pokoju?


Witam witam witam ;D
Za niedługo matury, ale od czasu do czasu trzeba odpocząć, zwłaszcza po męczących dwóch miesiącach. 
Ostatnio postanowiłam zmienić co nieco w moim pokoju. Postanowiłam więc, że napiszę tu, jak można zmienić pokój, nie wydając dużej fortuny. Oto kilka kroków do idealnego pokoju:

1.Przemeblowanie;
Po pewnym czasie ustawienie mebli w pokoju może się znudzić. Dlatego też można przestawić łóżko, szafę, biurko, szafkę, na zupełnie inne miejsca. Pokój od razu zmieni lekko wygląd. Nic nas to nie kosztuje, a zmiany w pokoju mogą się bardzo spodobać.

2.Ozdoby na ściany;
Nie możesz przemeblować pokoju, bo wszystko stoi na styk? Możesz zatem odnaleźć pustą ścianę, nad łóżkiem, biurkiem i powiesić tam plakaty ulubionych artystów, własny rysunek, zdjęcia oprawić w antyramę, czy zwyczajnie zebrać duuużo zdjęć, wydrukować na papierze do zdjęć i powiesić jako jeden, wielki obraz.

3.Przemaluj coś;
Mowa tu nie tylko o ścianach. Można także przemalować meble, wystarczy poszukać odpowiedniej farby. Znudziły Ci się ciemne meble i chcesz mieć delikatne, białe? Wystarczy kupić odpowiednią farbę i przemalować całe meble, od razu będą lepiej wyglądały.

4.Zmień dodatki;
Do 200 złotych można kupić całkiem niezłe dodatki do pokojów. Wystarczy poszukać przecenionych rzeczy w sklepach z meblami i dodatkami. Czasem wystarczy nawet dodanie kilkunastu poduszek, koca na łóżko, lampki nocnej, jakiejś rośliny (jeżeli boisz się, że będziesz zapominał/zapominała podlewać roślinę, kup kaktusa).

5.Kup nowe meble;
Tu już trochę większy wydatek, mierzony bardziej w tysiącach. Jednak można zainwestować w jeden, lub dwa meble, idealnie dopasować do takich, które już nam się w pokoju podobają. Nie zawsze trzeba kupować wszystkim mebli z jednego zestawu.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam wam, a teraz zapraszam do przeglądania inspiracji:
3 komentarze:

  1. Pokój z niebem na ścianie! Suuuper!    http://joannok.blogspot.de/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wg mnie, najłatwiej zmienić pokój przez odpowiednie oświetlenie... i artystyczny nieład oczywiście :D

    OdpowiedzUsuń

Co sądzisz o poście, co byś zmieniła/zmienił w blogu/wyglądzie/poście? Dzięki Tobie ten blog może być coraz lepszy!
Dziękuję za komentarze, na pewno odwięczę się :D
Jeżeli obserwujesz, napisz, ja też będę chętnie obserwować :)